Пригадаємо, що ви вчили на попередньому уроці


 Поясний час.

     Часови́й по́яс — частина поверхні земної кулі, на якій ухвалено один стандартний час. Для зручності відліку поточного часу вся територія земної кулі поділена на 24 часові пояси шириною в 15°. В межах кожного такого поясу встановлюється свій єдиний поясний час

 Формування часових поясів пов'язане з прагненням, з одного боку, враховувати обертання Землі навколо своєї осі, а з другого боку, визначити території (часові зони) з приблизно однаковим місцевим часом таким чином, щоб відмінності в часі між ними були кратні одній годині. У результаті досягнуто рішення, що повинно бути 24 часових пояси і кожен з них повинен охоплювати територію приблизно 15° у ширину (± 7,5° щодо відповідного середнього меридіана). Точкою відліку прийнятий гринвіцький меридіан, нульовий меридіан, середній меридіан нульового часового поясу.

     Часові пояси навколо земної кулі описуються як додатне або від'ємне зміщення від гринвіцького меридіану, негативні зміщення у часових поясів на захід від нульового меридіана, позитивні — на схід. (Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії)
Чому по радіо ми чуємо "Київський час"? Бо середній меридіан 2 годинного поясу трохи західніше Києва і тому час 2 годинного поясу можна назвати Київським. Саме ним ми користуємося.

            Визначення поясного часу.
1. Визначаємо годинні пояси, в яких розташовані точки.
2. Дізнаємось різницю в часі, від більшого віднявши менше.
3. Якщо точка розташована східніше відомої, різницю в часі додаємо, якщо західніше - віднімаємо.



Крок 2. Пригадали? Давайте перевіримо!

Крок 3. Оберіть ваш варіант: 

варіант 1

варіант 2

варіант 3

варіант 4

варіант 5



Немає коментарів:

Дописати коментар